Kratom a jeho zákaz

V poslední době se o kratomu mluví čím dál tím více, vedou se různé diskuze a zprávy. Kratom je v některých částech světa úplně zakázán. V tomto článku se dozvíte přehled o nejnovějších navrhovaných zákazech a regulací kratomu v ČR.

 

Kratom a legislativa v ČR

Kratom, neboli mitragyna speciosa je původem z jihovýchodní Asie. V České republice je teď kolem kratomu velký rozruch regulací. Podle nejnovějších informací se diskutuje o zavedení přísnějších pravidel, ne však o jeho úplný zákaz. Prozatím platí to, že kratom je v ČR legální jako sběratelský předmět.

 

Létající strejda

 

 Strejdův Kraťák - FAQ

Kontroverze a názory odborníků

Názory pro zavedení regulace kratomu jsou různé. Někteří odborníci tvrdí, že zákaz kratomu by mohl vést k rozšíření černého trhu. Tato varování je založeno na obavách, že jeho úplný zákaz by mohl omezit legální přístup ke kratomu, což by vedlo k tomu že lidé, kteří kratom sbírají, už by si jej v ČR nemohli koupit.  

 

Dle nařízení Evropské unie č. 432/2012 kratom není schválen jako potravina nebo doplněk stravy a je určen pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Není určen ke konzumaci.